Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Hoe verhoud je je tot de geschiedenis als die van je vader zo ongelukkig was dat er een radicale breuk met het verleden plaatsvond? Presentator en schrijver Splinter Chabot zoekt het uit. Krijgt hij nu eindelijk dat vermeende kasteel van de voorouders Chabot te zien? Splinter kijkt voorbij het verdriet en vindt er liefde, verzoening en een heel mooi zebrapad.
Marjolein woont weer in de Achterhoek in de oude woning van haar opa, chef-kok Leon duikt in het Belgische culinaire leven en voor kinderboeken creëert illustrator Emanuel wonderlijke werelden.
Train uw brein. Naarmate iemand ouder wordt, wil het geheugen nog wel eens iets minder scherp worden. Dit programma geeft u de kans om het geheugen te trainen. Met eenvoudige oefeningen en opdrachten leert u binnen de kortste keren weer meer te onthouden dan u gewend was.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wilt u investeren in uw gezondheid? Meedoen betekent dat u al een kwartier beweegt van het aanbevolen dagelijkse half uur.
Laagdrempelige yoga-, meditatie- en ademhalingsoefeningen waar iedereen aan mee kan doen. Want yoga is goed voor ons allemaal.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Het programma De verdwenen stad belicht iedere keer een andere plek in de stad om te kijken hoe die in de loop van de tijd is veranderd. Deze keer Artis. Hier werd eind jaren dertig een wel heel speciale pinguïnrots neergezet door kunstenaar Jaap Kaas. In ROEG!, een programma over de natuur in Drenthe, deze keer: de boerderij van Het Drentse Landschap op Rheebruggen wordt beheerd door Alexander Ekkels. Het is een potstalboerderij. Alexander houdt het oude landgoed in stand en heeft veel zorg voor de natuur op en om de boerderij: boerenland met een grote biodiversiteit.
Huub en Nynke ontdekken meer over de bezieling van de Friezen, die zich in eerste instantie tegen de invloed van het christendom verzetten. Dit brengt Huub tot vlak bij de paus, op bezoek in Vaticaanstad. Eeuwen later zou juist in Friesland het kleine vuurtje van het socialisme ontvlammen.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
De woningnood en het tekort aan huizen is hardnekkig. Het lukt maar niet om 100.000 huizen per jaar te bouwen. Bouwminister Pieter Bogaers bond in de jaren '60 de strijd aan met de woningnood in Nederland. En het lukte hem wel om die 100.000 huizen te bouwen. Met een persoonlijke brief aan alle bouwvakkers in Nederland en de Bogaerswoning: een nieuw huis, goedkoop gebouwd.
Parkinson raakt steeds meer mensen. ParkinsonNederland investeert in onderzoek, innovatie en voorlichting voor een toekomst zonder parkinson en meer perspectief voor wie ermee te maken heeft.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Afgelopen week is Anne van der Meiden 'uit de tijd gekomen', zoals ze dat in Twente zeggen. Hij noemde zichzelf een dagprijzer, deze theoloog en emeritus-hoogleraar communicatiewetenschappen. In deze herhaling uit 2015 blikte hij met zijn levenswijsheid en Twents relativeringsvermogen terug op het vergleden jaar.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Stijn Fens bespreekt het laatste nieuws uit de wondere wereld van paus Leo XIV en het Vaticaan. Hij ontvangt inspirerende gasten uit de katholieke wereld en omstreken. Hoe kijken ze naar de wereld om ons heen in het licht van geloof, hoop en liefde? En hebben ze een tip voor paus Leo?
De Belgische jazz-tromboniste en componiste Nabou Claerhout benadert de trombone op een eigentijdse manier en zorgt met innovatieve effecten en frisse composities voor een eigen geluid. Ze wordt niet alleen in haar vaderland, maar ook internationaal genoemd als definitely one to watch out for. Tijdens het Transition Festival 2024 in Utrecht trad ze op met haar ensemble. Het repertoire bestaat uit composities die Claerhout zelf componeert en arrangeert.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Art Dept. neemt je mee in het leven van kunstenaars door de lens van aanstormend filmtalent. Noa Johannes spreekt met documentairemakers Jort Ploos van Amstel en Sibrich Wijnia over hun visie op regie en de lessen uit het Docwerk-traject.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
De beken en rivieren van het heuvelland zijn van levensbelang voor de natuur in Zuid-Limburg. Vanaf de hoger gelegen plateaus stromen ze naar beneden langs steden als Valkenburg, Meerssen en Heerlen naar de Maas en Maastricht. Met bronnen, bronbeken en meanders herbergen ze geheime natuurplekken voor planten en dieren die nergens anders te vinden zijn. Toch er is één geheim dat het water in Limburg maar af en toe prijsgeeft en dat is het gevaar dat erin schuilt. Bij een flinke regenbui kan binnen een half uur een lieftallige beek veranderen in een gevaarlijk monster dat de hele omgeving overstroomt en de Maas doet aanzwellen tot een razende rivier. Overstromingen keren in Limburg keer op keer terug, met alle gevolgen vandien. De mens moet zich nog aanpassen, terwijl de natuur hier juist op is gericht.
Journaal in makkelijke taal met extra uitleg en in een rustig tempo. Met het laatste nieuws en het weer.
Huub Stapel ontdekt de getijden van de Schelde tussen Rupelmonde en het Verdronken Land van Saeftinghe. Op het veerpontje vertelt schipper Willy over zijn leven op de rivier. In Antwerpen ziet Huub hoe de Royerssluis wordt aangepast aan de groeiende haven, en in het spookdorp Doel ervaart hij tijdens de jaarlijkse Scheldewijding de strijd om het dorp te behouden. Bij het Verdronken Land van Saeftinghe duikt Stapel samen met archeologen in de geschiedenis van door het water verzwolgen dorpen.
Met het laatste nieuws, gebeurtenissen van nationaal en internationaal belang en de weersverwachting.
Regionaal nieuws met landelijke uitstraling, gemaakt door de NOS en de regionale omroepen.
De Werven is een serie over het Utrechtse wervengebied. Over de mensen die er wonen en werken, de slechte staat waarin het gebied verkeert en het meerjarenplan om de werven te restaureren. Deze keer in het cultuurmagazine Route C: in een tijdperk van zo perfect mogelijke selfies is beeldend kunstenaar Eline Peek op zoek naar het kwetsbare, vergankelijke en licht verontrustende.
Wendy creëert na veel uitdagingen haar droomwoning op het water, Ramon maakt kennis met nashipeer, Manon en Simon gaan samen met vrijwilligers aan de slag en Rogier vertelt over de rozenfamilie.
Van grote natuurgebieden als de kusten van het IJsselmeer of de veengebieden in Friesland, tot kleine kaveltjes op het boerenland van Noord-Holland of de beekjes in Limburg, onder water is het landschap steeds anders dan je denkt. En overal is iets nieuws te ontdekken.
Zwarte haren, donkere ogen en een zelfverzekerde glimlach die meteen de aandacht trok. Als jonge mannen stonden de Mocronado's op zaterdagavond in de Nederlandse discotheken en voor ze het wisten, trouwden ze allemaal met een Nederlandse vrouw. Maar in de jaren 70 was dat verre van vanzelfsprekend. Met zelfspot en eerlijkheid vertellen ze hoe ze verliefd werden en hoe dat hun leven in Nederland voorgoed veranderde.
Kwetsbare jongeren worden van crisisplek naar crisisplek doorgeschoven. Nu gesloten jeugdzorg wordt afgebouwd en passende alternatieven ontbreken, rest vaak alleen kostbare een-op-een-begeleiding.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Donny Ronny ziet in Jezus wel parallellen met een influencer en zag ooit de dood als zijn beste vriend. Rachel Rosier voert met cabaretier en kunstenaar Donny Ronny een hemels gesprek. Gelooft Donny Ronny dat er meer is tussen hemel en aarde?
Dit keer staat gezondheid centraal. Ayurveda is gebaseerd op duizenden jaren oude theorieën, zonder wetenschappelijke onderbouwing, en toch vertrouwen miljoenen mensen erop. Wat maakt deze gezondheidsleer zo krachtig? Zitten er misschien inzichten in waar ook onze zorg iets van kan leren?
Heb je weleens een opgeblazen gevoel of is je spijsvertering een beetje in de war? Dan biedt deze korte yogales misschien wat verlichting. Docent Jolijn laat je voelen hoe je het gebied rond je buik en maag met een reeks houdingen kunt ontspannen. Ook lekker als je behoefte hebt aan een korte, ontspannende yogales.
Een wonderlijk verhaal voor het slapengaan.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Le Soir est membre du Conseil de déontologie journalistique (CDJ). Le Soir s'engage à respecter le code de déontologie du CDJ. Plus d'infos
Conditions générales d'utilisation - Conditions générales de vente - Politique de cookies - Politique de Protection Vie privée - Charte des médias - Droits de reproduction - © Rossel & Cie - 2024