Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Sinan Can en Pieter Roelofs ontrafelen het geheim achter de Gebroeders van Lymborch, drie Nijmeegse broers die in de Middeleeuwen baanbrekende kunstwerken maakten. Sinan en Pieter reizen van Nijmegen naar Chantilly, waar het beroemdste werk van de jongens verborgen ligt. Krijgen Sinan en Pieter dit werk, dat bijna nooit onthuld wordt, daadwerkelijk te zien?
Wonen in een kerk met een origineel orgel, voor de KRO-NCRV-actie Lief Gebaar bereidt Rosah kleurrijke regenboog sushi en voor boswachter is op de Sallandse heide die prachtig paars kleurt.
Train uw brein. Naarmate iemand ouder wordt, wil het geheugen nog wel eens iets minder scherp worden. Dit programma geeft u de kans om het geheugen te trainen. Met eenvoudige oefeningen en opdrachten leert u binnen de kortste keren weer meer te onthouden dan u gewend was.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wilt u investeren in uw gezondheid? Meedoen betekent dat u al een kwartier beweegt van het aanbevolen dagelijkse half uur.
Laagdrempelige yoga-, meditatie- en ademhalingsoefeningen waar iedereen aan mee kan doen. Want yoga is goed voor ons allemaal. Dus rol je matje uit, doe mee met onze docenten Djilani, Jolijn, Roos en Rohima en kom steeds meer in balans met je lichaam en je geest.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Regisseur Arno Kranenborg vergezelt singer-songwriter Alex Roeka als hij terugkeert naar zijn geboortedorp Ravenstein, waarvandaan hij op zijn negende naar kostschool werd gestuurd. Hij vluchtte later naar Amsterdam en 'raakte aan lager wal', zoals hij het zelf uitdrukt. Op zijn 50e vindt hij zijn heil in het Nederlandstalige lied en wordt steeds succesvoller, maar het verleden blijft hem achtervolgen. Met naast Alex Roeka onder meer Huub van der Lubbe, Jacques Klöters en Youp van 't Hek.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog is de bestuurlijke en politieke elite van Nederland door de Duitsers gegijzeld in het kamp Beekvliet in Sint-Michielsgestel. Daar worden plannen beraamd voor een nieuw soort politiek na de bevrijding. Minder partijen, minder versnippering, meer efficiëntie. Er zou een tweepartijenstelsel moeten komen, naar Brits voorbeeld: een progressieve en een conservatieve stroming. De Doorbraak, zo wordt deze gedachte genoemd. Om het goede voorbeeld te geven, heft de SDAP zich op en fuseert tot PvdA. Maar wat komt er van De Doorbraak terecht?
Marc de Beyer, directeur van Teylers Museum, dompelt zich onder in de wereld van de Utrechtse kunstenaar Gerard van Honthorst (1592-1656) op een grote overzichtstentoonstelling in het Centraal Museum Utrecht. Van Honthorst gold als een succesvol caravaggist in Rome, waar hij als een van de weinige niet-Italianen opdrachten kreeg om altaarstukken te schilderen en werkte voor belangrijke kunstverzamelaars.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
Andere Tijden Kort is het kleine zusje van het geschiedenisprogramma Andere Tijden. Met onderwerpen uit de recente geschiedenis, een relatie met de actualiteit of op zoek naar onbekende en opmerkelijke verhalen. Maar dan kort.
Sietske van Zanten, directeur van het LAM museum, verkent buitenplaats Kasteel Wijlre, voormalig woonhuis van het overleden echtpaar Jo en Marlies Eyck. Zij brachten een bijzondere collectie hedendaagse kunst samen op hun landgoed. Kunstenaar Minne Kersten (1993) liet zich inspireren door deze plek vol geschiedenis en maakte de filminstallatie Changing Rooms, en toont onder deze titel tevens schilderijen en sculpturen.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
We doorkruisen Noorwegen per trein van oost naar west. De bouw van de Bergensbanen (tussen Oslo en Bergen) nam dertig jaar in beslag; de onherbergzame natuur maakte dat er talloze bruggen en tunnels moesten worden aangelegd. Maar het resultaat mag er zijn: al ruim honderd jaar genieten dagelijks duizenden mensen van prachtige vergezichten over valleien, dorpen, bergen, rivieren en fjorden. Ook maken we een rit met de Flåmsbana, een treinreis die geldt als een van de mooiste ter wereld. De route begint in een zomers Oslo, waar de zon nauwelijks ondergaat. Hoe verder de reis vordert, hoe meer het landschap verandert.
Suzanne Swarts, directeur van Museum Voorlinden, bezoekt de expositie Geloof in Museum Gouda. Drie eigentijdse denkers, Arnon Grunberg, Naema Tahir en Stephan Sanders, stelden de tentoonstelling samen uit kunstwerken uit de collectie van het Rijksmuseum. Zij geven hun persoonlijke visie op geloof aan de hand van onderwerpen als erbij horen en thuiskomen, goedheid en schoonheid, en schuld en verlossing.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Iets nieuws leren is niet leeftijdsgebonden. Dat kan altijd nog. Deze 60-plussers bewijzen dat het nooit te laat is om iets nieuws te proberen. Rita besloot op haar 64ste haar camperrijbewijs te halen. Samen met haar man droomt ze van verre reizen in een grote camper. Johnny had nog nooit een instrument aangeraakt. Vandaag heeft hij zijn allereerste optreden met een orkest, voor een volle zaal.
Andere Tijden Kort is het kleine zusje van het geschiedenisprogramma Andere Tijden. Met onderwerpen uit de recente geschiedenis, een relatie met de actualiteit of op zoek naar onbekende en opmerkelijke verhalen. Maar dan kort.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Om vanuit Flåm het station van Myrdal te bereiken, reizen we eerst met een volledig elektrische ferry over het Sognefjord, met een lengte van 200 kilometer het langste fjord van Noorwegen. In Myrdal stappen we op de trein naar Bergen. De bouw van de hele lijn van Oslo tot Bergen nam dertig jaar in beslag. In Bergen aangekomen stappen we op de Fløibanen, een kabelspoorlijn die in 2022 helemaal vernieuwd werd. In een paar minuten zijn de reizigers boven, waar een prachtig panorama over Bergen en omgeving wacht.
Andere Tijden Kort is het kleine zusje van het geschiedenisprogramma Andere Tijden. Met onderwerpen uit de recente geschiedenis, een relatie met de actualiteit of op zoek naar onbekende en opmerkelijke verhalen. Maar dan kort.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
In de Randstad liggen uitgestrekte veenplassen waar mensen al sinds de vorige eeuw genieten van het water. Maar de plassen liggen in de drukbevolkte Randstad en zijn in het verleden sterk vervuild. We zijn nog altijd aan het opruimen. In de Reeuwijkse Plassen gaan de beheerders de strijd aan met vervuilende fosfaten en tot ieders vreugde is er sinds kort een verbetering te zien. Het water is alweer twee keer zo helder en de wildernis onder water keert langzaam terug. In Nieuwkoop is men al verder. De bekendste onderwaterfotograaf van Nederland maakt nooit eerder vertoonde beelden van ons veenlandschap, onder de waterspiegel.
Journaal in makkelijke taal met extra uitleg en in een rustig tempo. Met het laatste nieuws en het weer.
De eeuwige wisselwerking tussen vernieuwing en erfgoed langs de Schelde wordt verkend. Huub begint zijn tocht bij een grenspost, die is omgebouwd tot een Belgisch frietkot en ontmoet een voormalige douanier. Onderweg bezoekt hij het middeleeuwse kasteel Antoing en ontmoet de prins van Ligne, die verhalen deelt over dit eeuwenoude familiebezit. De Schelde toont haar eeuwige kracht: de rivier wordt omringd door zowel een levendige kalksteenindustrie als historische kastelen. Dit eeuwenoude erfgoed wordt beschermd, terwijl de kalksteen wordt gewonnen voor nieuwe bouwprojecten.
Met het laatste nieuws, gebeurtenissen van nationaal en internationaal belang en de weersverwachting.
Regionaal nieuws met landelijke uitstraling, gemaakt door de NOS en de regionale omroepen.
Presentator Fred Zuiderwijk spreekt spontaan mensen aan in de hal van het ziekenhuis en vraagt: hoe gaat het? 80 Prachtig! vertelt het verhaal van zes 80'ers die zich niet laten weerhouden door hun leeftijd om te doen wat ze willen doen. Deze keer: Willemien ten Kate is 80 jaar, woont in Dwingeloo en roeit. Het roeien symboliseert voor haar het terugvinden van haar eigen vrijheid.
Firoza en haar vriend wonen tiny in een duurzame woonboot, Sharon maakt friet van groene bakbanaan, de tuin van Annetje staat in bloei en Marieke Eyskoot is bij een bijzonder initiatief met kurk.
De mens heeft een grote stempel gedrukt op het landschap van Nederland. Bijna alle natuur in ons land is ooit door mensenhanden gemaakt, meestal met een economisch doel. Nu zijn dezelfde plekken opnieuw aangepakt door de mens, dit keer met de natuur als doel. Het resultaat is vaak verrassend. Het heldere water in de Leuvenumse Beek was ooit bedoeld voor de textielindustrie op de Veluwe, maar maakt nu deel uit van een wereldberoemd natuuronderzoek. En het water in de Haagse Beek, dat ooit werd gedronken door de graven van Holland, is nu het tehuis van de kleine modderkruiper en een grote snoek. Hij zwemt pal onder het torentje van de minister-president.
Charlotte Caspers duikt in de wereld van papier. Ze begint bij een wespennest en eindigt bij de collages van Jan Schoonhoven, maar onderweg ontvouwt zich een rijke geschiedenis van vezels, handwerk en verbeelding. Ze leert hoe papier ooit van lompen werd gemaakt, schept haar eigen vel in Italië en wordt geraakt door de papierliefde van boekontwerper Irma Boom.
Museumdirecteuren reizen het hele land door om niet te missen tentoonstellingen te laten zien.
Op Curaçao komen natuur en cultuur samen. Van het Christoffelpark en de verborgen rooien tot mangroves en zeegrasvelden: Natasja ontdekt zeldzame planten en dieren. Ook ontmoet ze bevlogen eilanders die zich inzetten voor flamingo's, herten, kroonslakken en het koraal.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
A devastating attack puts new boss of SO15 Rachel Carey at the heart of a conspiracy.
With pressure building to find the assassin, Carey looks for allies in unlikely places.
Anna Gimbrère onderzoekt hoe Neil Armstrong nog steeds tot de verbeelding spreekt en een nieuwe generatie ruimtepioniers inspireert om de volgende, grote stap naar de maan te wagen. In Houston bezoekt ze de nieuwe Orioncapsule die in 2023 mensen naar de maan gaat brengen. De ruimte lonkt en is commercieel interessant geworden. Bedrijven en rijke particulieren investeren in ruimtetoerisme, grondstofwinning en wonen op de maan. Deze investeringen brengen de volgende stap voor de mensheid in rap tempo dichterbij.
Een wonderlijk verhaal voor het slapengaan.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Le Soir est membre du Conseil de déontologie journalistique (CDJ). Le Soir s'engage à respecter le code de déontologie du CDJ. Plus d'infos
Conditions générales d'utilisation - Conditions générales de vente - Politique de cookies - Politique de Protection Vie privée - Charte des médias - Droits de reproduction - © Rossel & Cie - 2024