Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen elke werkdag een keur aan gasten. Een aangename mix van nieuws, kunst, cultuur en entertainment.
Een groene woon-en ontmoetingsplek met elf tiny houses, Jetske maakt een bonencurry met halloumi en spinazie, het Kuinderbos bereidt zich voor op natuurbranden en een kunstwerk in drakendorp Beesel.
Train uw brein. Naarmate iemand ouder wordt, wil het geheugen nog wel eens iets minder scherp worden. Dit programma geeft u de kans om het geheugen te trainen. Met eenvoudige oefeningen en opdrachten leert u binnen de kortste keren weer meer te onthouden dan u gewend was.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wilt u investeren in uw gezondheid? Meedoen betekent dat u al een kwartier beweegt van het aanbevolen dagelijkse half uur.
Soms slaat spanning zich niet alleen op in je hoofd, maar ook in je je schouders, je buik of je borst. Via rustige bewegingen en kalmerende ademhaling helpen we het zenuwstelsel herinneren dat het veilig is om te ontspannen.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Onderwerpen die iedereen raken kunnen, hoe klein ons land ook is, een paar kilometer verderop een ander verhaal opleveren. Ze worden belicht door verslaggevers uit de regio's.
Een gepassioneerde en duurzame dosis huis en interieur, tuin en natuur, eten en drinken.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
Expert Martijn Akkerman bekijkt een marquise-broche. De broche is in deze vorm niet origineel. Martijn gaat naar Het Rijksmuseum en vertelt daar het verhaal van Madame de Pompadour, de vrouw naar wie de marquise-vorm is vernoemd.
Directeur Margriet Schavemaker bespreekt deze keer een tentoonstelling in haar eigen Kunstmuseum Den Haag. Met de expositie Reflections on Fashion viert het museum het 75-jarige jubileum van zijn modecollectie, die inmiddels is uitgegroeid tot de grootste van Nederland. Van kostbare 17e-eeuwse pronkstukken tot hedendaagse eyecatchers rechtstreeks van de catwalk. Te zien zijn stukken van Coco Chanel, Fong-Leng, Alexander McQueen en Jan Taminiau.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Multimediaal consumentenplatform met Antoinette Hertsenberg en Fons Hendriks dat misstanden signaleert en consumentenaangelegenheden onderzoekt, en probeert bedrijven en instanties te bewegen tot een oplossing te komen.
Opsporingsprogramma i.s.m. politie en justitie. Uw tips maken het verschil! Actuele opsporing met Anniko van Santen.
Terwijl algoritmes bepalen wat we horen, gaat PAARD voor een muziekprogramma dat schopt en schuurt. Met een campagne die wegblijft van big tech en draait op frictie, protest en felle kleuren.
Goed leren kijken is de eerste stap om natuurbeschermer te worden. Regisseur Sanne Rovers gaat op pad met "gewone mensen" die de teloorgang van hun postzegel natuur proberen tegen te houden. Als kind vond Sanne haar vaders liefde voor natuur vooral irritant. Altijd maar stoppen tijdens het wandelen om naar planten en insecten te kijken. Dat is door de jaren heen veranderd. Een persoonlijke dialoog tussen Sanne en haar vader Jacques vormt de kern van deze documentaire. Naast de vader van Sanne zien we een aantal andere natuurbeschermers in "hun" natuurgebied.
Met het laatste nieuws en de weersverwachting.
Wat eten we vanavond? Topkoks Sandra Ysbrandy en Mounir Toub geven antwoord op die ene moeilijke vraag. Ze bereiden makkelijke en verrassende gerechten.
Kandidaten pokeren met de antwoorden op vragen. Niet alleen kennis is van belang, wie weinig weet, kan proberen zijn tegenstanders weg te bluffen.
Uitzendtijd voor diverse politieke partijen.
De kennisquiz met een knipoog, waarbij het niet alleen gaat om kennis en algemene ontwikkeling, maar ook om associatief denken. Herman van der Zandt wordt bijgestaan door juryvoorzitter Paulien Cornelisse.
Met het laatste nieuws, gebeurtenissen van nationaal en internationaal belang en de weersverwachting.
Regionaal nieuws met landelijke uitstraling, gemaakt door de NOS en de regionale omroepen.
Een Oogje op Brabant is deze keer in Helmond. Oude filmbeelden van de stad komen voorbij. Deze keer in het cultuurmagazine Route C: kunstenaar Sandra Westgeest. Toen Sandra voor het eerst een schaar kreeg, liet ze hem nooit meer los. Met een zee aan insecten, bloemen en dieren tot gevolg; van blik of van papier. In Op Oorlogspad nemen Hans Sakkers en Klaas van de Ketterij de kijker mee op reis. Van Baarland naar Veere: de opmars van de Schotse troepen was een cruciaal hoofdstuk in de bevrijding van Zuid-Beveland en Walcheren.
Een gepassioneerde en duurzame dosis huis en interieur, tuin en natuur, eten en drinken.
Kandidaten pokeren met de antwoorden op vragen. Niet alleen kennis is van belang, wie weinig weet, kan proberen zijn tegenstanders weg te bluffen.
Hoe kon Vermeers Meisje in korte tijd wereldwijd zo beroemd en geliefd kon worden? Een nieuwe generatie ontdekte het werk door het boek Girl with a Pearl Earring en de verfilming daarvan. Sociale media wakkerden de storm verder aan: het herkenbare en nog altijd modern ogende beeld van het Meisje met de Parel bleek zeer geschikt om te delen en om eigen creatieve bewerkingen van te maken. Het succes van het Meisje met de Parel ontging ook de commercie niet. Van dekbedden tot paraplu's, koffiebekers en parkeermeters: je kunt haar overal tegenkomen. Ondertussen is in Japan de opening van de tentoonstelling een gebeurtenis van de eerste orde.
Zowel Nu te Zien! als museum Voorlinden bestaan tien jaar. Daarom vertelt directeur Suzanne Schwartz eenmalig over een tentoonstelling in haar eigen museum Voorlinden: Celebrating the Icons of Art. Voor deze gelegenheid gaan hedendaagse iconen uit de museumcollectie een dialoog aan met 20e-eeuwse meesterwerken. Met grote namen als Yayoi Kusama, Francis Bacon, David Hockney en Louise Bourgeois.
Bij elke nieuwe crisis kijken we hoopvol naar wetenschappers. Petra Grijzen gaat mee met hun zoektocht naar oplossingen voor de problemen van deze tijd. Ze ziet onderzoekers streven, worstelen, falen en slagen in het vinden van oplossingen. Welk perspectief biedt de wetenschap ons?
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Rutger Castricum stelt politieke en maatschappelijke kwesties aan de kaak. Met experts scherpt hij zijn verhaal aan en confronteert hij politici met kritische vragen.
Au début de l'année 2023, la société civile israélienne se mobilise massivement contre le projet de réforme judiciaire porté par le gouvernement de Benyamin Nétanyahou, dénonçant une remise en cause des contre-pouvoirs et s'interrogeant sur l'avenir démocratique d'Israël. L'attaque du Hamas le 7 octobre 2023 marque un coup d'arrêt : les contestataires se retrouvent dès lors tiraillés entre leur opposition au pouvoir et l'appel à défendre le pays face aux menaces extérieures. Alors que certains reprennent la mobilisation pour réclamer des élections et le retour des otages, d'autres accusent le gouvernement de profiter de l'état d'urgence pour affaiblir les institutions démocratiques.
Sjoerd ontdekt hoeveel mensen zijn ongeluk met zich meedragen en hoe belangrijk samen verdergaan kan zijn.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Live opinieprogramma met duiding van het nieuws.
Het nieuws met achtergronden, duiding en analyse.
Le Soir est membre du Conseil de déontologie journalistique (CDJ). Le Soir s'engage à respecter le code de déontologie du CDJ. Plus d'infos
Conditions générales d'utilisation - Conditions générales de vente - Politique de cookies - Politique de Protection Vie privée - Charte des médias - Droits de reproduction - © Rossel & Cie - 2024